Kurumsal

Ana Sayfa / Kurumsal / Hakkımızda

Hakkımızda

1945 yılında Nazilli ‘de küçük bir atölyede CEVAT KORKMAZ tarafından kurulmuş, tarımsal sulama amaçlı pompa üretimi ve tamiratını gerçekleştirmeye yönelik faaliyetlere başlamıştır.

1966’da Elektrik Yüksek Mühendisi olan oğlu EROL KORKMAZ’ın işe katılımıyla 200 m2 lik işyerinde yeni pompa modelleriyle büyümeye başlamıştır.

1978 yılında Makine Mühendisi olan diğer oğlu FEVZİ KORKMAZ’ın da işe katılmasıyla ivme kazanan KORKMAZ POMPA ürün çeşitliliğini arttırarak 600 m2 lik yeni yerine taşınmıştır. 1985 yılında Makine Mühendisi olan torunu SİNAN KORKMAZ’ın katılımıyla, 1986 yılında KORPO POMPA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. adıyla ticari hayatına yeni bir yön vermiştir.

2000 yılında özel tip pompa imalatı, 2002 yılında balık üretme-yetiştirme çiftlikleri için özel balık pompaları, havalandırma ve sirkülasyon pompaları ve oksijenlendirme tankları imalatı yapılmıştır. 2005 yılında çamur pompaları ve dikmilli özel pompaların imalatına başlamıştır. 2008 yılında dalgıç tip pissu pompaları imalatı başlamıştır. Canlı balık transfer pompaları aeratörler, kum-çakıl pompaları, hayvan pisliği pompalarıyla ürün çeşitliliğini artırmıştır. Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak satış sonrası hizmetleri aksatmadan yoluna devam eden “ KORPO POMPA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. “ yeniliklerle sektörde her zaman var olacaktır..